Woodstockův koutek

Rak (22.6. - 27.7.)

Jak mi napsala Janinka, popis tohoto znamení není přesný. Poslala mi dokonce popis vlastní, který zde uveřejňuji.

Rak je beznadějný snílek. Ve chvilkách klidu, které miluje si předsatvuje sebe jak hlava nehlava zachraňuje svět a všichni mu leží u nohou. V reálném životě se však ve středu pozornosti necítí až tak dobře. Víc než na sny dává na skutečnost. Dělá prostě jen to, co se od něj očekává a co je správné. Díky tomu však duševně strádá, a proto od svého životního partnera vyžaduje mnoho lásky, něhy a pozornosti. Nesnáší hrudost, čemuž nasvědčuje i to, že se raději dívá na pohádky, než na akční filmy.

Rak je velký sobec, ale nepoznáte to na něm. Umí věci zaonačit tak, že je šťstné jeho okolí, ale i on. Věc, jako je tolerance vůbec nezná, ale velice rychle se naučí toleranci, pokud je to nezbytně nutné (zvláště v partnerském vztahu). Když se rak zamiluje, je to na cleý život. žena rak dává ovšem přednost spolehlivým partnerům, kteří dokáží zabezpečit rodinu (sorry, nevím jak je to u chlapů...). Žena narozená v raku by prožila velice nešťstný život, měla-li by žít bez dětí. Ač je velice pečlivá a zaměstnání vykonává vždy svědomitě, nevadilo by jí celý život stát u kuchyňské linky a pečovat o manžela a kupu dětí. Rak ovšem potřebuje i rozptýlení v podobě koníčků. Je nadaný na všechny druhy zábavy. Je citově založený, a proto nejvíce tíhne k umění jakéhokoliv druhu - ať už to je hudba, tanec nebo např. výtvarné umění. Rak je manuálně velmi zručný velice snadno se vše učí - třeba jen pomocí televize. Ale díky jeho nadání na všechno mu zabere hodně času a úsilí dotáhnout něco do konce, mnohdy nemá dost silnou vůli dokázat to... Proto rak jen málokdy vydrží u jednoho koníčku celý život.

Jak poznáte raka

Docela jednoduše. Člověk narozený v tomto znamení a se shodným ascendentem je totiž nanejvýš emocionální. Při rozhovoru neustále mění výraz v obličeji podle toho, co vám zrovna vypráví. Díky jeho tisícerým náladám se vám málokdy podaří vystihnout, jak nejlépe se k němu v daném okamžiku zachovat. Něžností a slušností nikdy nic nepokazíte, ale hádavým projevem pokazíte všechno.

V předvádění nejrůznějších grimas a jiných mimických prvků v obličeji je Rak opravdovou jedničkou. Většinou mívá střední plnoštíhlou postavu, kulatou tvář a trochu nejistotu kolébavou chůzi, ve které jako by se odráželo nejisté chování vyvěrající z menšího sebevědomí. S pocitem vyrovnanosti bojuje Rak celý život, a i kdyby si někdy hrál na siláka, dřímá v něm stále malá a rozechvělá dušička dítěte. Někdy dokáže vtipkovat stejně vesele, jako jindy bolestně naříká a pláče. Ve společnosti druhých se snaží chovat ostražitě, je neustále ve střehu před možným nebezpečím. Projevem je milý, přátelský a není lakomý. Na domov a svoji rodinu nikdy nezapomíná a považuje ji za bezpečné útočiště před často nevlídným světem. V pozdějším věku a s nabytými zkušenostmi se chová rozhodněji, vyrovnaněji a sebevědoměji.

Láska a partnerství

První vodní znamení má značnou potřebu něžnosti a porozumění. Tam také u Raka láska začíná a bohužel i většinou končívá; musí totiž hluboce cítit, že je milován, aby mohl horoucně a s velkou oddaností milovat svého partnera. Patrně vás bude v lásce i zkoušet má na to vlastní a značně neotřelé metody. Obstojíte-li, udělá pro vás všechno a zahrne vás nejen vřelou náklonností a přízní, ale také dary. V opačném případě však na vás zanevře a bude se chovat nepříjemně a vztekle, někdy až arogantně. Jeho snivost v sobě skrývá něco z mateřské odevzdanosti a tvůrčí touhy po plodnosti. Rak miluje harmonii, pohodu, něžné doteky a jemnost, má rád lidi a zvířata. U 100 % Raka se projevují sklony uchovat si nebo idealizovat si sentimentální vzpomínky.

S kým si raci rozumí

Rak si nejvíce rozumí se svými vodními druhy štírem, Rybou a jiným Rakem. Mají stejné tužby, sny, plány i píli. Dokáží být romantičtí, spořiví a náladoví. V krizi by uměli podržet jeden druhého. Šíleně rádi cestují, ale také rádi odpočívají doma s rodinou a hrstkou přátel. Jednoduše mají slabost jeden pro druhého.

Obdivuje a dokáže ocenit zemská znamení Býka a Pannu. Reálný postoj k životu, zájem o rodinu, přírodu a pracovitost, to vše je spojuje. S třetím zemským znamením, s Kozorohem, se snáší hůře. Tato partnerská kombinace je opravdu dosti svízelná. Neústupná povaha, případně celá bytost Kozoroha, by mohla senzitivnímu Rakovi způsobit poruchy tělesného a duševního zdraví. Jen silní jedinci mohou společně žít.

Ohnivá znamení Lva a Střelce dokáží Raka rozvášnit, někdy až na neúnosnou míru. Přesto se velmi přitahují, i když mají zcela odlišný temperament. Společně mohou žít, pokud dodržují stejná pravidla. Problémem se stává soužití Raka s cholerickým Beranem. Něžný a citlivý Rak nedokáže dlouho čelit útokům všudypřítomného a věčně naštvaného Berana. Za čas moc smutní a raději to vzdá.

Vzdušná znamení Blížence a Vodnáře Raka inspirují. Jsou plné idealismu a fantazie, ale občas může chybět na chleba. Společně milují měnící se život, ocení péči o druhého. Horší porozumění je s Váhou. Oba se mohou chovat nerozhodně a neprakticky. Dvě jemnocitné povahy, váhavost a občasný sklon k hádkám aľ hysterii je mohou přivést až k rozchodu a odmilování. Zde je třeba se moc snažit a postupovat přímo diplomaticky.

Jak vést dialog s rakem

Ode všeho trochu, zajímavě, vesele, přizpůsobivě a nebát se okořenit hovor pikantnostmi. To má rád. Stále musíte mít na paměti jeho velmi zranitelné místo a tím je rodina. Vždy se zastává a stojí za ní. Rak si postěžovat může a to dost od plic, ale VY? To je přílišná drzost, a neomalenost! Totéž se děje se starostmi a problémy Rak je určitě má, ale VY? To striktně odmítá! Nevěří Vám! Miluje zkrátka milé a vyrovnané povahy lidi čestné a hlavně bezproblémové.


Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019