Woodstockův koutek

Lev (28.7. - 22.8.)

Jak poznáte na 100% lva

Stoprocentní Lev působí na první pohled hrdě a sebejistě až vznešeně. Je nápaditý, snaží se budit pozornost vzezřením, oblečením a elegancí. Má jiskrný pohled, vzpřímenou hlavu, souměrnou postavu a majestátní chůzi. Většinou hovoří rozvážně, snaží se chovat i pohybovat klidně. Málokdy spěchá a většinou chodí pozdě. S dochvilností zápolí celý život, i když by to měla být jeho královská výsada. Přátelským a nenuceným chováním si okamžitě každého získá. Sám si však přátele důkladně vybírá. Více mu imponují lidé světaznalí, osoby vážné, na úrovni, majetné a s bohatými předky. Lesk ho vždy oslní a bohužel mu občas i zaslepí oči.

Láska a partnerství

Lev je něžné i vášnivé znamení s notnou dávkou sex-appealu. Pro Lva je láska potravou, důležitou, samozřejmou a musí jí být plno, ovšem chutné a po troškách; od polévky přes hlavní chod až k dezertu. Je velký fantasta, znalec pikantností, potrpí si na dramatičnost a nápadnost. Přeje si, aby láska byla trvalá, stále ho magicky přitahovala a nikdy nezraňovala. Je schopen se pro svoji lásku zničit, obětovat, ale jen do jisté míry. Dokud zkrátka cítí, že stále miluje. Zotročit se plně nikdy nedá, spíše on se stává otrokářem! Kdo hledá něžného, velkorysého, romantického, ale také žárlivého a ješitného partnera, je u Lva na správné adrese.

S kým si lev rozumí

Velice dobře se svými ohnivými druhy Beranem, jiným Lvem a Střelcem. Stejná energie, nápaditost, vyhledávání společenských akcí, vášnivá láska a skvělé plány.

Lva přitahují vzdušná znamení, zejména Blíženci a Váhy. Společně ve vzájemné shodě dokáží prožít celý život, ovšem když nechybí úcta a tolerance. Vodnář se částečně projevuje přemýšlivostí a analyzováním, což prudkého Lva dokáže vytočit. Nabízí se představa, že se setkaly dvě osobnosti, kterým dá dost práce své povahy a plány sladit dohromady.

Zemská znamení Panna a Kozoroh ohnivého lva uklidňují, někdy aľ příliš uzemňují. Sílu a vytrvalost obdivuje, ale mnohdy se do ní nezapojí. S Býkem je to snazší - stejná pohodlnost a požitkářství; to může vyhovovat, ale i vytáček k nepříčetnosti. Je potřeba najít rychle společnou cestu, ztotožnit se v plánech. Potom to vychází!

Lev má slabost pro vodní znamení, zejména pro Raka a Rybu, pro jejich něžné a milé zacházení, za čas ho to však může omrzet. Lev má své zájmy, kterým se tato dvě vodní znamení těžko přizpůsobují. Pozor na štíra! Toto spojení skýtá zář a nebezpečí. Se štírem opravdu můžete být na štíru. Klidu se nikdy nedočkají, zato neustálých sporů a hysterických projevů jistě.

Jak vést dialog se lvem

Stylem přemýšlivého a zajímavého člověka. Neplést páté přes deváté, dokázat se soustředit na jednu myšlenku. Samozřejmě, projevit uznání nikdy není na škodu, vhodná a příjemná lichotka pronesená v pravý čas Lva nikterak nepobouří, ba právě naopak ho přesvědčí o tom, že ani VY nejste k zahození. Získáte nejenom jeho náklonnost a nově navázané přátelství, ale také lví štědré srdce.


Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019