Woodstockův koutek

Princezna s goldovó hvězdo na řepě

Kdysi vegetil na zámošu kingál se svó starko a ti měli jednoho šropa. Byla to koc a hókali jí Minerva. Ne, Minerva ne. Žiguli. Žiguli taky ne, už to mám, hókali jí Lada.
Když ju mutra vyklopila, zmerčila, že má Laděna na dózně nějaké jebák. Až za dlóho vygómala, že to není žádné jebák, ale goldnová hvězda. Kde to klofla, to nikdo nekóřil a vo to většího majzla na nu museli dávat, aby jim ju někdo nelapl.

Když Laděna slavila vosumnáctý narozky, byl z ní betelné kocór a skoro všichni okolní kingáli na nu valili těžký vlny. Navíc to na nu ladil king Lojza L, ale ten měl taky pech. Hrnul už čtyři pětky, haksny měl jak retychové pavók, hébl jak skobu u flajšmana, ramena, že by mohl hópat do lampy pro špunty a hárá na jeho štrycli už dávno hodily mávačku. Není divu, že ho hajfeci neprožívali, a tak Laděna byla jeho finálovka. Na nic nečekal, hodil sicnu na hajtru a mazal se za ňó dohantýrovat na grilce.
Ale to byla špaténka. Laděna se mu vylochčila a v přehozu, které ji zrépla chůva z ratyšovéch krupónů i s kapucínem, žahla pali. Jak tak mózovala lesem, zahaltovala před betálným zámošem. Vtrukla dovnitř a dala hantec s borcem, co tam činógloval, esli by u nich nemohla bušit, protože neměla ani ká a grónčit taky neměla kde.
Měla štígro, protože domášovské king rychtoval na večer těžké pařák, na kterým si chtěl nahotovo narazit nějako koc. A tak Laděnu mázli do kuchyně ke kšíru. Ze startu sice rozflákala dvě míse za mastný love, ale pak už bylo všecko v ókeju a večer volepená do betálných hadrů razila tajno na čoch.

Kingál ju negóml, protože na dózně nemívala kapucína a hned si s ňó zakoloval. Laděna se mu líbila čím dál víc, hlavně ten hvězdolet na řepě. A tak si čenžli kódry, za chvílu si mázli lóbanec a pak už musela mazat do hokny, protože bóchalo na Zesté a měla peří, aby ju fýra nezdrbal. Fofrem se překopla, hvězdu zamachlovala pod kapucína a bušila jak stekla.
V tom ale do kuchyně naklapal kényk zobnót kyselo fišlu, protože měl po včeréšku šlajznu. A jak tak šmíruje vokolo, špiznul Laděnu, která se chtěla zašít do vedlejší cimry. Hned po ní hopl, strhl ji kapucína a už tutáč gómal, že se s toto koc chce vobrabčit. Do toho se ještě namontoval ten vopruz Lojza l., tak ho cvičně propleskl a pak už se chystala velká gólka.


Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019