Woodstockův koutek

Postřehy

V této části mého skromného webíku se budou silně nepravidelně objevovat různé postřehy týkající se všeho možného i nemožného. Jestliže píšu silně nepravidelně znamená to, že ani já sám nevím jak často, pokud ještě vůbec někdy, se v této sekci objeví něco nového.

Postřeh sedmý

Vnímáte tu sladkou vůni? Takhle na jaře, na sklonku léta? Chodíte kolem nich, možná si jich nevšímáte, kvetou malými kvítky. A moc krásně voní. Škoda že neznám místo, kde bych se pod ten strom mohl posadit a třeba hodinku si tu vůni vychutnávat. Určitě by se pod takovým stromem výborně přemýšlelo, vymýšlelo nové věci nebo prostě jen relaxovalo. Navíc je to krásný strom, takový ušlechtilý. Opravdu, Lípa moc krásně sladce voní. Všimněte si toho někdy.

Postřeh šestý

Určitě už jste si toho taky všimli. Prakticky až do konce května bylo chladno a zima a nic nenasvědčovalo tomu, že je jaro. A lidi samozřejmně nadávali na zimu. Ostatně, po tak dlouhé a chladné zimě se tomu není vůbec co divit. Na zimu každoročně nadávám i já (ač jsem se narodil v zimě, tak ji nemám rád, možná by se to dalo nazvat i nenávistí). Nojo, potíž je v tom, že když se konečně trošičku oteplí, a že je to oteplení příjemné - venku je hezky, sluníčko svítí a hřeje, všechno kvete a zelená se, tak lidi najednou začnou nadávat na teplo a že je moc velké teplo a jak je to hnusné a že chtějí zimu. Pochopil jsem to už dávno a každý rok a vlastně i při každé příležitosti se v tom znou utvrzuji - lidem se nelze zavděčit, nic jim nebude nikdy vyhovovat, nic pro ně nebude dost dobré. A to je škoda. Velká škoda.

Postřeh pátý

Pořídil jsem si novou desku Michala Prokopa. Kdo neznáte, doporučuji poznat alespoň jeho hudbu. Michal Prokop se řadí k tomu nejlepšímu z československé a následně české hudební scény. No a jeho nové album "Poprvé naposledy" nemá chybu. Naprosto úžasné texty písní, výborně zazpívané a ta atmosféra... Toto album je asi to nejpohodovější co mám ve své sbírce. Pohoda a klid z něj přímo vyzařuje. Podle mě je to výtečná bluesová deska s prvky jazzu a rocku. No, možná se pletu. To ale nic nemění na tom, že se mi tahle deska neskutečně líbí. Jen škoda, že tuhle hudbu nehrají běžně v rádiích.

Postřeh čtvrtý

Nevím jestli je to móda nebo jestli to přetrvává ještě z dob, kdy nám vládli komunisté. Někdy mi to ani nepřipadá, že žiji v čechách. Patrně většina lidí nedávala ve škole pozor a nebo jsou prostě jen hloupí. Aha, asi bych měl napsat o čem to vlastně píšu. Je to jen maličkost, ale já si jí všímám. Mluvím (píšu) o skloňování jmen a příjmení. Je vám snad příjemné, když vás někdo osloví například "pane Dovičín"? Mně ne. Zajímavé. A já vždycky myslel, že oslovujeme pátým pádem...

Postřeh třetí

Určitě znáte situaci když jdete po chodníku, proti vám jiný chodec a chcete se vyhnout. Většinou se chcete vyhnout na stejnou stranu - tedy došlo by ke kolizi. To je myslím běžné. Mě se to také stává. Jednou ale jsem takhle šel, a proti mě stejným stylem slečna. Úkrok vpravo, vlevo... A slečna se začala usmívat. To byl nejkrásnější moment toho dne. Občas o tom přemýšlím a docházím k jedinému závěru - je to pohodová slečna. Sice ji neznám, ale tím dojmem na mě zapůsobila.

Postřeh druhý

Člověk si musí najít nějaký smysl života. Když ho nemá, je to s ním zlé. Většina lidí ho nemá a ani nehledá. Kdo ho hledá a nenachází, je na tom ještě hůře?

Postřeh první

Objednal jsem si z Anglie po internetu (a i po internetu platební kartou zaplatil) parfém. Čekal bych dodací lhůtu kolem jednoho měsíce. Objednávku jsem uskutečnil v pondělí večer. V úterý mi napsali omluvný e-mail s informací, že měli nějaké potíže se serverem a že tedy zboží posílají až dnes (tedy v úterý). No a ve čtvrtek dopoledne už jsem měl zboží doma. Celkem tedy 4 dny od objednání po převzetí zásilky. Vše perfektní a v dodávce byly i dva další vzorky parfémů. Takovéhle služby (zvláště co se týká rychlosti) jsem ještě nezažil a to ani u obchodů v ČR.


Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019