Woodstockův koutek

Amerzonský vědecký institut

Úvodní slovo

Amerzonský vědecký institut (AVI) se nachází na ostrůvku v Tichomoří o rozloze asi 25 kilometrů čtverečních. Tento institut je zcela záměrně ukrytý před zraky veřejnosti, špičkoví vědci, kteří tam pracují totiž nesmí být vyrušováni. Institut zaměstnává ty nejlepší mozky na světě, ve vesmíru a jeho přilehlém okolí. AVI je vybavený nejmodernější nejlepší technikou a zázemím. Je tam například vystavěn nejlepší urychlovač ve známém vesmíru (ten vyniká svou velikostí - oproti běžným urychlovačům je neskutečně malý - asi 1 km v průměru), je tam i jeden bambukátor na jednoho pracovníka. Prostě nejlepší vědecké pracoviště všech dob.

Na této stránce budu přinášet krátké stručné novinky z výzkumů právě tohoto institutu. Budou se zde objevovat velice nepravidelně, tak to berte, prosím, na vědomí.

Novinky z AVI

26.2.2006 - Průzkum geniality - syndrom děda vševěda

Vědci z AVI se pustili do zkoumání geniality člověka. Nejprve si vzali na mušku pověry o "syndromu děda vševěda". Ten se má, podle dávných bájí a pověstí, projevovat zlatým svitem vlasů. Jako pozůstatek z těch dávných dob nám zůstala pohádka Zlaté vlasy děda vševěda. Naši špičkoví vědci z AVI se tomuto mýtu podívali na zoubek a došli k překvapivému výsledku.

Tento syndrom skutečně existuje a projevuje se celkem běžně. Bohužel, projevuje se jen u několika lidí z celé populace. Tento syndrom se pojevuje jen za splnění spousty podmínek. O ty nejdůležitější, ale o to vzácnější, se s námi pvědci z AVI podělili.

Člověk se syndromem děda vševěda má blond vlasy. Toto je jedna ze základních podmínek. Člověk navíc své vlasy nesmí mít příliš krátké, ani příliš dlouhé. Ideální délka je kolem 10 cm (záleží na typu vlasů). To proto, že vlasy když svítí tak se musí postavit. Ale k tomu se ještě dostaneme. Další neméně důležitou složkou je tělo. Tělo musí být naprosto zdavé po všech stránkách, fyzicky odolné a naprosto symetrické. No a poslední hlavní podmínkou je mimořádně činný mozek.

Všechno to má spolu souvislost. Svítivost vlasů vypadá skoro jako sluneční záře. Ještě přesně neznáme příčinu vzniku ani jak a proč to funguje, ale je to jistý projev geniality majitele takovýchto vlasů. Co vědci vypozorovali? Vědci vypozorovali, že nejprve vlasy vstanou. Ovšem více se napnou, není to stejný stav jako když se zježí vlasy hrůzou. Tento stav vypadá zajímavě. Jakoby na hlavě vstaly bodliny. Ty následně asi po minutě v takovémto stavu začínají světélkovat. Světélkování zesiluje až je z toho docela silná záře. na slunečním světle není moc dobře postřehnutelná (blond vlasy, záře , přímé světlo), ideální podmínky jsou v temné místnoti, nejlépe ve fotokomoře. Takovou běžnou domácí fotokomoru může v extrémních případech tento syndrom zcela prosvětlit. Není to ale světlo porovnatelné se slunečním ani se žárovnou či jiným umělým světlem. Při syndromu děda vševěda vlasy svítí měkkým teplým světlem. Ve fotokomoře je světla dostatek na vyvolání filmu, na orientaci v místnosi.

Průvodním jevem je slabá radioaktivita. Kde se ale bere, to vědci zatím nedokáží říci. Pokusný objekt mimo působení syndromu děda vševěda radioaktivitu nevykazoval. Co ale vědci zjistili, to je celkem překvapivé. Člověk "trpící" syndromem děda vševěda je mimořádně geniální. Bohužel, vědci se k tomuto syndromu nehlásí.

Tento průzkum je nadále otevřený. Tento článek tak berte jen jako úvod do problému. Objevem a potvrzením syndromu totiž vzniklo více otázek než jen odpověď na prapůvodní cíl výzkumu - tedy existence nebo neexistence syndromu.

Ony otázky zní:

  • Jakým principem vstávají vlasy?
  • Kde se ve vlasech bere ta energie a záře?
  • Kde se bere ona zmíněá radioaktivita po dobu trvání příznaků syndromu?
  • Jak je možné, že se lidem s tímto syndromem daří úspěšně skrývat?
  • Proč nebyl syndrom objeven a popsán dřív?
  • Jaký vztah k syndromu mají tučňáci?

2.2.2006 - Vědci z AVI konečně svobodní!

Podle dobře ověřených zdrojů vědci z Amerzonského vědeckého institutu již brzy opustí své laboratoře a pracovny. V tomto nedobrovolném vězení tráví již šest měsíců po incidentu s uprchlými Panenkami skákavými, které se ve volné přírodě rozmnožily geometrickou řadou a začaly ohrožovat celý ostrov. Vědci se zabarikádovali poté, co Panenky zlikvidovaly nejdříve volně žijící faunu, pak laboratorní a pokusná zvířata, následně ředitele institutu a nakonec taky jednoho uklízeče, který teď vědcům velmi chybí. Jakmile Panenky poznaly, že jedinou potravou na ostrově jsou už jen ptáci a hmyz, okamžitě začaly tvořit barevné květy s omamnou vůní a nektarem, čímž ostrov totálně defaunovaly.

Vědci ale neotáleli a celých šest měsíců věnovali vývoji syntetické látky, která by Panenkám zachutnala a vytěsnila z jejich jídelníčku maso. Stalo se... a nevzhledná, oranžová a zapáchající hmota Panenkám velmi chutná. Vědci teď již třetím dnem s potěšením sledují jedinou zachráněnou pasoucí se krávu, která je obklopená netečnými Panenkami, plně se soustřeďujícími na syntetickou potravu.

Brzy tedy zůstanou v institutu uvězněni již pouze vědci z tzv. "černé" sekce, kteří tak ale činí dobrovolně, neboť následkem neustálého hledání ztracené černé díry se už adaptovali na úplnou tmu. [Sib]

14.7.2005 - Tragédie v Amerzonském vědeckém institutu!

Amerzonský vědecký institut zažil tragédii zatím nepředstavitelných rozměrů. Při pravidelném přesazování Panenky skákavé utekly ze skleníku dva exempláře navzdory dodržení všech bezpečnostních opatření. Vědci přesazují tyto zvláštní rostliny ve speciálních oblecích, za naprosté izolace ve skleníku, ve kterém se udržuje stabilní teplota mínus 20 stupňů Celsia a kolem skleníku je instalován plot pod stálým napětím 380 voltů. Podle našich údajů v době přesazování narazil do skleníku terénní vůz šéfa bezpečnostní agentury, který pronásledoval neznámé stvoření, které uteklo ze ZOO-sekce a mělo výrazné demoliční sklony. Vzniklým otvorem okamžitě vyskákaly dvě Panenky skákavé, které bez květináče dosahovaly závratné rychlosti. Posledním, kdo Panenky viděl, byl jistý informatik z institutu, který sledoval jejich pokus sežrat pasoucí se krávu. Zřejmě se domnívaly, že jde o přerostlou grónskou žížalu. Vědci neví, jak se bude Panenka chovat ve volné přírodě a bojí se, že naroste do takových rozměrů, že se stane nebezpečnou člověku. Institut vydal předběžné varování a zákaz vstupu na tento tichomořský ostrůvek v bílém kožichu. [Sib]

28.6.2005 - Vyšlechtění Panenky skákavé (Virginius hopikus)

Vědci Amerzonského vědeckého institutu vyšlechtili úžasnou rostlinu. Pojmenovali ji Virginius hopikus (česky jako Panenka skákavá).

Panenka skákavá je zvláštní druh velice mrštné rostliny. Jak ji vědci vyšlechtili není známo. Ovšem podle mých zdrojů to bylo několik druhů masožravých rostlin v kombinaci s Kobylkou luční. Je to rostlina, která umí skákat a živí se výhradně žížalami. Nesvědčí jí ale tropy ani mírné klima, nejraději vegetuje za arktického mrazu. A ve spojení s těmi žížalami... logicky nejraději baští žížalu grónskou (to je žížala s maskováním - má dlouhé bílé chlupy). Na těch si vždy pochutná. Panenka skákavá ještě člověku nebezpečná není, ještě pořádně nevyrostla. Zatím je vysoká jen asi 20 cm (nedá se přesně změřit, když pořád skáče, ale v nejvyšším bodě skoku má 50 cm). Jinak již v takovémhle mládí dosahuje zajímavé rychlosti - 5 km/h. Je tedy docela rychlá, navíc i silná. Všechny překvapilo, že skáče s květináčem! Zajímavé jistě bude, jak by skákala zasazená v přírodě.

Detaily o Panence skákavé ještě vědci z AVI tají. Jelikož polární žížaly (odborným názvem Žížalus grónskus - žížaly grónské) baští Panenka skákavá květem, nemá jinou možnost jak být opilovaná než skrze listy. Docela udivující je zjištění, že Panenku skákavou opilují moli šatní, kteří mají zvýšenou odolnost proti akrtickým teplotám. [Woo]

22.5.2005 - Objev mimozemských civilizací

Včera v podvečerních hodinách se vědci z Amerzonského vědeckého institutu stali svědky mimořádné události celosvětového významu. Po silném zahřmění, které nejdříve považovali za bouřku se z nebe snesly velké kusy kovu a zdemolovaly pět kanceláří, dvě toalety a kuchyňku levého křídla institutu. Po prozkoumání šokovaní vědci zjistili, že se jedná o pohřešované díly ze superkvantového megaurychlovače, které zmizely spolu s černou dírou při pokusu s teleportací černého mléka. Na jednom kusu z oceli byl připevněn malý oválný kus látky připomínající tenkou kůži s nápisem v dosud neznámém jazyku: "! TORŠ NET IS ETHCEN". Okamžitě byli povolaní nejlepší odborníci na dešifrování a momentálně probíhá práce na překladu tohoto vzkazu nesporně pocházejícího z neznámého světa. Několik vědců z opozice však zůstává při zemi a tvrdí, že vzkaz stačí číst pozpátku. Zároveň probíhá hledání oné černé díry, která se při experimentu také ztratila. Je to důležité, pokud by se černá díra nenašla, dalo by se předpokládat, že zůstala na tomto dosud neobjeveném novém světě. V tom případě by ho mohla pohltit a výše uvedený vzkaz by byl nejenom prvním, ale zároveň posledním poselstvím mimozemských bytostí, což byl dost velký malér. [Sib]

Já jen dodávám, že ony předmětné toalety a kuchyňka jsou již opravené. [Woo]

8.4.2005 - Urychlené šlechtění rostlin

Botanická sekce Amerzonského vědeckého institutu se pustila do nelehkého úkolu zrychlit šlechtění rostlin pomocí nejmodernější techniky. (Podle neoficiálních zdrojů blízkých institutu byla tato sekce vedením nařčena z nečinnosti a nezabralo ani vysvětlení, že stádo krav ze Zoo-sekce jim spáslo veškerý biologický materiál a tudíž nebylo co zkoumat.) Za objekt zkoumání si vědci vybrali červené a žluté tulipány, které vložili přímo do centra právě probíhající jádrové syntézy. Za pár vteřin byly tulipány mohutným proudem vyvrženy a jejich okvětní lístky změnily barvu na modrou. Přitom nezáleželo na tom, jestli byl tulipán červený nebo žlutý, zmodraly všechny. Vědci si dlouho lámali hlavy, jak k tomuto jevu došlo a po důkladném zkoumání objevili jeden zbloudilý gama paprsek, který měl výrazně modrý posun. Záhadou je jak se tam dostal, vědci ho do experimentu nepřidávali. Vývoj tohoto jevu budeme nadále sledovat. [Sib]

3.4.2005 - Teleportace - doměnka

Vědci z AVI přišli při pokusech s černým mlékem na způsob teleportace. Černé mléko vrazili do superkvantového megaurychlovače. Tentokrát megaurychlovač přepólovali a spustili. Jako katalyzátor reakce přidali do mléka deset beta paprsků. Pak se zablesklo a najednou bylo v prostoru megaurychlovače vakuum a po mléku ani stopy. Po vypnutí akorát černá díra pohltila sama sebe a s pořádným rachotem zmizela. Existuje podezření, že je tak malá, že jí jen nemůžou najít. Nicméně černé mléko se mezitím objevilo v kanceláři sekretářky ředitele na konferenčním stolku. Tuto informaci máme ověřenou - v onom stolku po něm zbyla díra. Mléko se propálilo stolkem až na zem.

3.4.2005 - Objev černého mléka

Vědci z AVI našli způsob jak vyrobit černé mléko. Použili k tomu superkvantový megaurychlovač. Do něj vložili kravské mléko, přidali do něj 5 gamma paprsků a tři alfa paprsky. Poté onen urychlovač spustili. Uvnitř vznikla umělá černá díra, kterou mléko prošlo. Na druhé straně megaurychlovače bylo černé.

Po průchodu černou dírou z druhé strany bylo černé mléko opět bílé. Mléko, které prošlo z první strany už černé zůstalo. To vede k doměnce, že černá díra je to samé co bílá díra. Černá díra věci pohlcuje a bílá je vyvrhuje. Každá z jedné strany. Zde vyvstává jen otázka, jak dostali černé mléko skrze bílou díru (ta jak známo hmotu vyvrhuje).

Vědci z AVI mají podezření že v těchto reakcích mléka je zapleteno hlavně těch 5 gamma paprsků a tři alfa paprsky kterými mléko obohatili.


Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019