Woodstockův koutek

Hundertgang 2005

Účastnil jsem se Hundertgangu 2005 jako pořadatel. Akce probíhala od pátku dne 22.7.2005 do neděle 24.7.2005 v Poděbradech na placu u restaurace Na Jízdárně a Celý Hundertgang byl ve znamení husitů. Stejně jako v roce 2004 se o jídlo starala již zmíněná restarace. Vozidel se sjelo 65 z celé republiky. Dokonce jsme měli i zahraniční účast - dva nadšence z Košic ze slovenska. Přijeli zajímavým vozem Škoda 110R (s kompletně přepracovanou přední i zadní maskou).

Účastníci srazu se začali sjíždět od pátečního odpoledne do sobotního rána. V sobotu byl na programu orientační závod, na který první účastníci vyrazili kolem půl jedenácté hodiny dopolední. Trasa vedla po známých i neznámých místech (za zmínku stojí Lipany, hrad Sion) a závod končil v Kutné Hoře. Tam si účastníci zaparkovali a vydali se pěšky k chrámu sv. Barbory na poslední úkol závodu. Z Kutné Hory jsme odjeli spanilou jízdou přes Kolín zpátky do Poděbrad. Po příjezdu se konala další soutěž, operativně nazvaná MZZK (memoriál Zdeňkova zeleného kila), což spočívalo v jízdě se Zdeňkovým autem (pro Sibellu - měl startovní číslo 42) s obráceným řízením (točíte volantem doprava a auto jede doleva). Večer byla bujará zábava - alkohol, povídání, vyhlášení prvních výsledků, zahrály kapely atd.

Neděle se nesla ve znamení sprintu na 1/4 míle na Nymburském letišti. Takže řidiči svých strojů nám předvedli sílu hundertů. Nejrychlejší čas byl 13.48 sekund (takhle krásně těch 400 metrů zajel majitel hunderta s třílitrovým motorem z Alfy Romeo). Na tom samém letišti se odjela i jízda zručnosti - klasický slalom popředu a pozadu a přesnost nacouvání do "garáže". Pak jsme se spanilou jízdou vydali přes Nymburk zpátky do Poděbrad, kde proběhlo vyhlášení výsledků a sraz jsme rozpustili.

Z reakcí posádek a následných referencí na internetu se sraz líbil. A my se těšíme zase za rok.

sraz

Husité u Hunderta

sraz

Seřazené vozy

sraz

Zdeňkovo zelené kilo (má číslo 42)

sraz

koroze z anglie - unikát v ČR - tisícovka s pravostraným řízením

sraz

Na parkovišti v Kutné Hoře

sraz

Spanilá jízda - jo jo, naše kolona setáhne až tam dozadu...

sraz

Večer vystoupily kapely

sraz

Sprinty na Nymburském letišti

sraz

Přesný zájezd do garáže
 

Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019