Woodstockův koutek

Hundertgang 2004

Účastnil jsem se Hundertgangu 2004 jako pořadatel. Akce probíhala od pátku dne 30.7.2004 do neděle 1.8.2004 v Poděbradech na placu u restaurace Na Jízdárně. Tam jsme měli perfektní zázemí. O naše žaludky se starala již zmíněná restaurace. Měli jsme tam elektriku, sociální zázemí a v případě nouze i pořádné příszřeší.

Na akci dorazilo 43 vozidel, která jsme registrovali. Poté se k nám přidala i nějaká neregistrovaná vozidla. S nimi byl celkový počet účastníků Gangu kolem padesátky.

V sobotu byl na programu orientační závod, na který první účastníci vyrazili kolem jedenácté hodiny dopolední. Trasa vedla po Nymburském okresu. Jelo se přes Nymburk, Dvory, Milovice atd. Celkem asi 65 km. Na soutěžní posádky čekaly různé záludné otázky a zkoušky, z nichž jednu jsme museli operativně zrušit (byla to zkouška - jízda zručnosti - s autem s obráceným řízením - tzn. po otočení volantem doprava zatočilo autíčko doleva). Jedna posádka totiž takto upravené vozidlo nezvládla a skončila s ním v příkopu s pochroumaným levým předním blatníkem. Po dojetí do cíle jsme vyrazili potěšit obyvatele Poděbrad a Nymburka spanilou jízdou. Potom byla soutěž ve výměně kola na čas. No a večer bujará zábava - alkohol, povídání, vyhodnocení prvních výsledků atd.

Neděle se nesla ve znamení sprintu na 1/4 míle na odstavné ploše na Milovickém letišti (mimochodem, je to ohromná plocha). Takže řidiči svých strojů nám předvedli sílu hundertů. Nejrychlejší čas byl 16 sekund. Na tom samém letišti jsme odjeli i jízdu zručnosti - klasický slalom, přejetí určeného prkna pravým kolem, zastavení a přesnost nacouvání do "garáže". Pak jsme se spanilou jízdou vydali přes Lysou nad Labem, Kostomlaty a Nymburk zpátky do Poděbrad, kde proběhlo vyhlášení výsledků a sraz jsme rozpustili.

Z reakcí posádek se sraz líbil. My osobně ho považujeme za velice úspěšný a těšíme se zase za rok.

sraz

MBXa dorazily tři. Tohle se mi líbilo nejvíc... Co k němu dodat?

sraz

Kuriozita v jednom hundertovi a zároveň skvělý nápad. Středová konzole vyrobená z Merkuru (ano, to je stavebnice). Vypadá to úžasně!

sraz

Seřazené stroje

sraz

Opět MBX (ty auta mě fascinujou...)

sraz

Jo jo, jeden řidič urval řadící páku... no a takhle to opravil. To je šroubovák v nové převratné funkci. Je tohle možný v jiným autě?

sraz

Spanilá jízda - průjezd středem Poděbrad

sraz

Spanilá jízda - v Nymburce - to je kolona, co?

sraz

Spanilá jízda zpět v Poděbradech.

sraz

Hasiči nezklamali, letos se objevili znova. :-)
 

Woodstockův koutek © Woodstock 2002 - 2019